Teknolojiden Daha Fazlası

Ön Sipariş Tarihi ve Fiyatı Belli Oluyor! Erdoğan’dan Yerli Otomobil TOGG ile İlgili Açıklama

0

Togg

Bir haftadır dillerden düşmeyen yerli otomobil TOGG ile alakalı birçok varsayım ve fikir üretildi geçtiğimiz haftadan beri. Dün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında yaptığı açıklamalarla bu konuya biraz da olsa netlik kazandırdı.

Peki yerli otomobilin fiyatı ve ön sipariş tarihi hakkında neler konuşuluyor? Gelin birlikte inceleyelim.

Geçtiğimiz hafta büyük bir törenle yerli otomobil sunulmuştu biliyorsunuz. Henüz çok az detay bildiğimiz yerli otomobil ile ilgili kafamızda birçok soru işareti de vardı elbette.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise dün katıldığı bir canlı yayında herkesin gözünün üzerinde olduğu TOGG ile alakalı çok daha net açıklamalar yaptı.

O açıklamada TOGG’un fiyatını, üretimini ve detaylarını kafamızda biraz daha netleştirecek şeyler söyledi.

“Halkımızın cebini sıkıntıya sokmayacak” bir fiyatta olacağını belirtti TOGG yerli otomobilin.

Açıklamada şu sözleri kullandı: “Halkımızın cebini inşallah sıkıntıya sokmadan alabileceği otomobil noktasında olacak diye düşünüyorum. Bir defa zaten o olmazsa sürümden kazanma felsefesi yürümez.”

Yani TOGG’un sürümden kazanma felsefesinin yürümesi için öncelikle halkın alabileceği uygun bir fiyatta olması gerekiyor.

Ancak neler olacağını ancak iki sene sonra, her şey daha da kesinleştikten sonra göreceğiz elbette.

Ayrıca bu sene içerisinde yerli otomobilin test sürüşlerinin gerçekleşeceğini ve 2 sene içerisinde bu işin tamamıyla biteceğini belirtti.

Lacivert rengi tasarımın favorisi olduğunu söyleyerek diğer yandan otomobilin çevreci ve elektrikli olmasına vurgu yaptı.

Üretimin gerçekleşeceği fabrikanın Gemllik’teki yerinin belirlendiğini, alanın 1 milyon metrekare büyüklüğünde olduğunu da belirtti. Fabrikanın yerinin özellikle deniz kenarında bir yer olduğunu, ihracatın da buradan yapılacağını açıklayan Erdoğan, özellikle ihracat noktasının önemli olduğunu ve ihracat olmazsa bu işte ilerlenemeyeceğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta yerli otomobilin duyurulmasından sonra elbette talep de oldukça büyük, birçok insan heyecanla ön siparişi bekliyor.

Hal böyle olunca birçok insan ve hatta kurum, ön sipariş verebilecekleri tarihi ve ön sipariş bedelini merak eder oldu. Hatta yalnızca şimdilik ön sipariş için 120.000’den fazla talep olduğu da konuşulanlar arasında.

Ön sipariş sürecinin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yönetileceği belli oldu.

Bu sürecin tek bir kurum tarafından yönetilmesi de karmaşanın önüne geçmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.