Teknolojiden Daha Fazlası

DKM Denizli kayak merkezi 40 cm kar kalınlığı’na ulaştı

0
DKM

Tavas’ın Nikfer mahallesinde bulunan Denizli Kayak Merkezi son yağışlarla birlikte 40 santimetre kar kalınlığına ulaştı. Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Herkesi bekliyoruz” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı ve açıldığı günden bu yana pek çok insanı ağırlayan Tavas’ın nikfer Mahallesi’ndeki 2 bin 420 rakımlı Denizli Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı istenen seviyeye ulaştı.
 
Kenti iki gündür etkisi altına alan yağışlı hava sonrası Kayak Merkezi de misafirlerini ağırlamaya hazır hale geldi. Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, bugün Denizli Kayak Merkezi’ne giderek incelemede bulundu.
 
Kayak Merkezi’ne giden yolların açılma çalışmalarına katılan İnamlık, “Ege Bölgemizin en büyük kayak merkezi olan,İlçemiz Nikfer Mahallemizdeki 2420 rakımlı Bozdağ’da bulunan Denizli Kayak Merkezimize giderek,incelemelerde bulunduk.Şu anda 40 cm kar kalınlığının olduğu,doğal güzelliği ve eşsiz manzarası ile dikkat çeken kayak merkezimize karın keyfini yaşamak isteyen herkesi bekleriz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.