Teknolojiden Daha Fazlası

Son dakika: Yerli otomobil tanıtım tarihi açıklandı!

0

Uzunca bir süredir Türkiye’nin yerli otomobili için meraklı bekleyiş devam ediyordu. Hakkında birçok açıklamanın yapıldığı, hatta önemli bilgilerin de sızdırıldığı otomobil için sonunda tarih belli oldu. Yerli otomobil tanıtım tarihi kesinleşti. Yerli otomobilin fiyatı ile ilgili bir beklentiler de ortaya çıktı.

Yerli otomobil tanıtım tarihi netleşti

Bir süredir yerli otomobil tanıtım tarihi ile ilgili sızıntılar basında dolaşıyordu. Aslında 14 Aralık günü tanıtılacak olan otomobilin tanıtım tarihi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun ajandası nedeniyle ertelenmişti. Şimdi ise nihayet Türkiye’nin yerli otomobili için düğmeye basıldı. Yerli otomobil tanıtım tarihi 27 Aralık.

Gebze’de tanıtılacak otomobil için heyecanlı bekleyiş daha da arttı diyebiliriz. Tanıtıma 1 hafta gibi bir süre kala, gelin otomobilin şimdiye kadar bilinen tüm özelliklerine bir kez daha yakından bakalım.

İlk olarak Türkiye’nin yerli otomobili elektrikli bir SUV olacak. Kısa süre önce otomobilin tasarımında İtalyanların imzası olduğu ortaya çıkmıştı. Ferrari, Peugeot, Alfa Romeo ve Maserati gibi önemli markalarda imzası bulunan Pininfarina, yerli otomobilde de hünerlerini gösterecek.

Elektrikli aracın evdeki normal bir priz ile 10 saatte şarj olabildiği söyleniyor. DC şarj ünitesinin kullanılması durumunda ise bu süre 30 dakikaya inecek.

Otomobilde akıllı bir asistan bulunması bekleniyor. Bu sayede bağlantılı cihazlarla iletişimde kalacak olan yerli otomobil, teknolojiyi kullanıcısının hayatını kolaylaştırmak için kullanacak.

Yerli otomobilin fiyatı için tahminler 150 bin TL ila 200 bin TL arasında olacağı yönünde.

Ancak, otomobil ile ilgili en net bilgileri 27 Aralık günü alacağımızı belirtelim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.