Teknolojiden Daha Fazlası

Mi Store Ankamall AVM’deki Mağaza Açılısı Ertelendi

0

Merhaba sevgili okuyucularımız bu makelmiz’de ankara ankamall avm,’de açılışında yaşanan izdiham ve ertelenen açılışı ele alıyoruz

Tekno-Cloud ekibi olarak bizim’de katılıp yerinde takip ettiğimiz mi store açılışında yaşanan izdiham ve yetersiz güvenlik önlemleri ile açılış iptal edildi.

ilk olarak açılış günü öncesi yola çıkıp gittiğimiz Ankarada’ki etkinlikte sabah saatlerinde alana ulaşıp ilk sıralarda yerimizi aldık. Daha sonra yetersiz tedbir ve bilgisizliğin getirmiş olduğu deneyimsizlik ile avm güvenliği arkadaşlar bu tarafta sıra olmayalım sıra diğer taraf’ta devam ediyor. Xiaomi tarafından gelen ilk bilgiye göre sıranın en önünde yer alan Mi Community topluluğu içeri alınmaya başlayacak haberi ile sırada bekleyen kalabalık’ta tansiyon arttı. kalabalık yuhalamaya başlayıp kapıları zorlamaya başladı. ve daha sonrasında beklenen saat’ten daha önce açılışın başlaması ve kalabalığında içeri alınmaya başlaması ile izdiham başladı. Bu sırada içeride bulunan HWP, ShiftDelete, DH gibi sitelerin temsilcileri mağaza’da mahsur kaldı. durumun devamında ise mağazanın camının çatlaması ile kepenkler indirildi, ışıklar kapatıldı, camlar brandalar ile kapatıldı.takip edenlerin de bildiği gibi siteler’in sorumlularının paylaşımları izdihamın yüzünü görebilirsiniz. Farklı açılardan yansıyan bu olay; Açılışın İptal olmasına neden oldu. Youtube kanalımızda detaylı video gün içerisinde yayında olacak. takipte kalın.

Mağaza açılışını yapacak Xiaomi resmi distrübitörü Evofone’dan gelen Xiaomi Ankara mağaza açılışı için resmi açıklama ise şu şekilde; “Açılışımız yaşanan aşırı izdiham nedeniyle iptal edilmiştir. Açılışa özel kampanyalarımız 15 gün boyunca geçerli olacak şekilde tekrar organize edilip, Bu konu ile ilgili ikinci bir duyuru yapılacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Yapılan açıklamaya göre açılışa özel belirlenen kampanyalar 15 gün boyunca olacak şekilde yeniden organize edilecek. Onlarca akıllı telefon ve diğer teknolojik cihazlarda indirim yaparak Ankara’ya adım atmaya hazırlanan Xiaomi, beklediğinden çok daha büyük bir ilgiyle karşılaşmış görünüyor. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.