Teknolojiden Daha Fazlası

Google, Youtube’ın masaüstü versiyonunu tekrar tasarladı!

0

yeni tasarım

Online video yayıncılık uygulaması Youtube’ın yeni görünüşü ilk kez Ağustos ayında ortaya çıkmıştı. Şimdi ise tüm kullanıcılara kademeli olarak sunulmaya başlandı ve yakında herkes için erişebilir hale geleceği vurgusu yapıldı.

Yeni dizayn, birtakım küçük değişiklikleri içerisinde barındırıyor. Fakat, kolayca fark edilebiliyor. İlk olarak, Google’ın video küçük resimlerinin boyutunu değiştirdiğini belirtmek isterim. Böylece kullanıcılar izleyecekleri içeriklerle ilgili daha detaylı bilgi alabiliyorlar. Bu görüntüler, daha yüksek çözünürlüklere sahip hale geliyor.

Daha büyük video küçük resimleri için Youtube anasayfadan maalesef ki aboneler tarafından sekmesini kullanımdan kaldırmak zorunda kalmış. Geriye kalan diğer geliştirmeler ise daha fonksiyonel. Sıraya ekle butonu artık videonun küçük resmine bastığınız zaman sağ üst köşede görüntüleniyor. Böylece ana ekrandan oynatma listesi oluşturabilir hale geliyor.

https://twitter.com/YouTube/status/1192498903817437184

twitter youtube orjinal hesabı


https://twitter.com/YouTube/status/1192498903817437184

Bu listeler kalıcı olarak kaydedilmiyor. Fakat, sonra izle özelliği hala mevcut. Tamamıyla listede görmek istiyorsanız bu butonu kullanmanız gerekiyor. Üç noktalı menü butonu küçük resimden sonraya konumlandırılmış. Youtube’a içeriğini sevmediğiniz bir kanalın videosunu size önermemesini bu üç nokta içerisindeki seçenekten beliretebiliyorsunuz.

Son olarak, daha ilerideki anonslarda Youtube ev ekranınızı filtrelemek için yeni seçenekler ekleyebilir. Bunu, bu yılın başında mobil cihazlar için yapmıştı. Kullanıcılar böylece, hangi içerikleri izleyip izlemeyeceklerini kendileri belirleyebiliyorlar. Sadece size tavsiye edilmesini istediğiniz içerikleri görmek Youtube’un pazarlama stratejisinde kullanıcıları önemsemeye başladığını gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.