Teknolojiden Daha Fazlası

Yandex Toloka İle Para Kazanma

0

Birçok kullanıcının yıllardır kullandığı Yandex arama sonuçlarını daha iyi hale getirebilmek amacı ile kullanıcılarından yardım talep ediyor. Tabi ki bunun karşılığında verdiği görevleri yapan kullanıcılara belli ödemeler gerçekleştiriyor. Yandex hesabı ile Toloka’ya kayıt olup hemen kazanmaya başlayabiliyorsunuz. Size verilen görevler ise oldukça basit ve anlaşılır. Mesela size “toloka” kelimesiyle ilgili bir arama yapmanızı istiyor ve size çıkarttığı sonuçlardan arama sonucuna en uygun siteleri işaretlemenizi istiyor. Görevlere göre fiyatlar da farklılık gösterebiliyor ortalama 1 cent ile 50 cent arasında ödeme yapıyor.

Yandex Toloka’da nasıl kazanılır?

Bu işlem gayet basit ve anlaşılır bir şekilde, bir görev seçiyorsunuz. Size verilen talimatlara uyarak görevi gerçekleştirdikten sonra hemen ödemenizi alıyorsunuz.

Alıştırma ve Talimatlar

Size verilen her bir görev için açıklama ve ufak talimatlar sunuluyor. Göreve başlamadan önce bu talimatları okumanız önemli çünkü görevi yanlış yaptığınız takdir de size düşük bir beceri veriliyor ve bu görevi tekrar alamayabiliyorsunuz.

Toloka’da Beceriler

Yandex Toloka’da kullanıcıların her birine belli beceriler atanıyor. Yaptığınız görev kontrol edildikten sonra 0-100 arası bir puan verilerek beceriniz değerlendiriliyor. Beceri sayısı ne kadar yüksek olursa o kadar çok görev alabiliyorsunuz. Görevler arasında en çok kazandıranı ya da size en eğlenceli geleni seçebilirsiniz. Bir görev türünü iyi yapamadığınızda size bu türle ilgili düşük beceri veriliyor ve zaman içinde bu tür görev size verilmemeye başlanıyor.

Yandex Toloka İle Alakalı Birkaç Önemli Not:

Size eğitim amacı ile verilen görevlerde başarılı olmanız halinde, ilerleyen projelerde öncelik size verilebiliyor.
Görevlerde rastgele ve yanlış vermemeniz gereklidir. Bu durum beceri puanınızı düşürerek zamanla hiç görev verilmemesine sebep olmaktadır.
Ödeme konusunda sabırlı olmanız gerekiyor, Yandex  Toloka iş sözleşmesinde de belirttiği gibi en geç 30 iş günü içinde hesabınıza aktarımını gerçekleştiriyor. Fakat genelde 30 gün bekletmeyip 3,4 gün içinde ödemenizi yapıyor.
Yandex Toloka’da becerinizi yüksek tutup +18 görevleri de seçin, çünkü diğer tür görevler çok fazla sayıda gelmiyor. Özellikle İngilizce biliyorsanız çok daha fazla görev alabiliyorsunuz.
Özellikle öğrenciler ve harçlığını çıkartmak isteyenler için gayet kolay kullanılan bir uygulama.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.