Teknolojiden Daha Fazlası

YouTube Premium Türkiye’ye açıldı! İşte fiyatı ve sunduğu özellikler

0

YouTube Premium özelliği ilk olarak ABD’de başlayarak şu anda dünyanın birçok ülkesinde kullanıma açılmıştı. Zaman zaman Türkiye’de de denemelerine denk geldiğimiz sistem ise artık resmen Türkiye’deki kullanıcılara da sunulmuş durumda.

YouTube Premium Nedir?

YouTube Premium, mobil ve web başta olmak üzere YouTube’un bulunduğu tüm uygulamalarda en başta reklamsız bir YouTube deneyimi sunan özel bir sistem olarak adlandırabiliriz. Ancak en büyük özelliği reklamsız bir deneyim olsa da sadece bununla kalmıyor. YouTube Müzik uygulamasını da indirerek reklamsız bir şekilde tıpkı Spotify vb. platformlarda olduğu gibi arka planda müzik dinleyebileceksiniz. Bu durum videolar için de geçerli. Yani örneğin en çok takip edilen Cuma Raporu serimizi videoyu arka plana alarak da dinlemeniz mümkün olacak.

Elbette bu platformun bir artısı da video indirme. Artık dilediğiniz YouTube kanalının videolarını indirebilir, dilediğiniz zaman internetinizden harcamadan takip edebilirsiniz. Son olarak da YouTube Originals adındaki sadece Premium’a özel olan içerikleri takip edebileceksiniz. Bu durum tıpkı Netflix Orijinal içeriklerine benziyor. Originals serisinde çeşitli diziler, filmler, önemli YouTuberların özel hazırlanan videoları mevcut. İlerleyen dönemde ise Google Play Müzik servisi açıldığı zaman bu aboneliğe dahil olacak.

YouTube Premium Web

YouTube Premium Ne Kadar?

Premium için şu anda Türk Lirası cinsindan 4 farklı paket bulunuyor. Bireysel, yani tek kişi olarak kullanılabilecek olan versiyonu aylık 16,99 TL olarak belirlenmiş. Ayrıca dilerseniz 13 yaş ve üzeri ailenizden 5 kişiye açabileceğiniz Aile Paketi ise 25,99 TL. Apple kullanıcıları için ise iPhone ve iPad tarafında ise Apple’ın aldığı komisyon nedeniyle ise güncelleme bulunuyor. Bu nedenle bireysel fiyatı 21,99 TL, aile fiyatı ise 33,99 TL olmuş durumda

Fakat bunun yanı sıra amacınız sadece YouTube’dan müzik dinlemek ise YouTube Müzik sistemine de abone olarak müzik deneyiminizi yaşayabileceksiniz. Bunun ücreti ise bireysel için 13,99 TL, aile için ise 20,99 TLolarak belirlenmiş. Apple’da ise 17,99 TL. Buradan hareketle YouTube Müzik yerine Premium servisi daha mantıklı geliyor. Çünkü Premium servisinde YouTube Müzik de dahil.

Her servisin ilk üç ay kullanımı ücretsiz olduğunu belirtelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.