Teknolojiden Daha Fazlası

1 Milyon Kişilik 51. Bölge Baskını Canlı Yayınlanacak

0

Bildiğiniz üzere, Amerikan sosyal medyası son günlerde 1 milyon fazla insanın katılımıyla gerçekleşeceği 51. Bölge baskını ile meşgul. Herkes konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ederken, Area15 isimli bir Facebook sayfası 51. Bölge baskınını canlı olarak yayınlayacağını duyurdu.

20 Eylül tarihinde düzenlenecek olan ve her geçen gün yeni bir destekçinin dahil olduğu 51. Bölge istilası şimdiden birçok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Her ne kadar etkinlik son günlerde Amerikan sosyal medyasını meşgul etse de birçok kişi ise bu etkinliğin bir şakadan ibaret olduğunu düşünüyor.

Amerika Hava Kuvvetlerinden Vatandaşlara Uyarı

Olay sosyal medyada iyice yayılınca, Pentagon yönetiminden de önemli bir açıklama geldi. Konuyla ilgili vatandaşları uyaran Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri sözcüsü Laura Mcandrew, 51. Bölge’nin ABD Hava Kuvvetlerinin açık eğitim alanı olduğunu belirtti. Bu yüzden dolayı Hava Kuvvetleri sözcüsü, ABD askerlerinin eğitim aldığı bu alana herhangi birinin gelmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

51 Bölge Nedir?

Birçok komplo teorisine ve filme konu olan 51. Bölge dünyanın en gizemli yerlerinden biri olarak gösteriliyor. Amerika tarafından 2013 yılında varlığı resmi olarak açıklanan bu bölgede, Amerika’nın uzaylılar üzerinde bir takım çalışmalar yürüttüğü iddia ediliyor.

Hükümette üst düzey olarak görev alan birçok kişinin bile bilgi sahibi olmadığı bu bölgedeki gizemli çalışmaların yerin kilometrelerce altında yürütüldüğü belirtiliyor.

Peki Bu Bölgede Uzaylılar Var mı?

Dünyanın yıllardır esrarını çözemediği bu bölgede birçok kişi tarafından uzaylıların olup olmadığı merak ediliyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde 51. Bölge’de çalıştığını iddia eden Bob Lazar adlı Instagram kullanıcısı yapmış olduğu açıklamasında, bölgede uzaylı ya da uzaylı teknolojisinin olmadığına dikkat çekiyor.

Bundan 30 yıl önce bölgede uzaylı teknolojisinin olduğunun da altını çizen Lazar, bu teknolojisinin ise 51. Bölge’nin güneyinde yer alan S4 Sitesi‘nde olduğunu belirtiyor. Fakat, Lazar bu teknolojisinin 30 yıl içerisinde taşındığını veya proje dahilinde kullanılmadığını tahmin ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.