Teknolojiden Daha Fazlası

Instagram Zamanlama Aracı: Onlypult

0

Şüphesiz ki sosyal medya yöneticileri için Instagram’ın en can sıkıcı noktası, platformun halihazırda kendine ait bir zamanlama ve bilgisayardan kullanma özelliğinin olmaması. Elbette ki bu konu hakkında boş durmayan birçok firma bilgisayardan instagram kullanmak ve zamanlama yapabilmek için birçok araç geliştirmiş durumda ancak neredeyse hepsinde ya uygulama izni vermemiz yada gereksiz takipçiler ile uğraşmamız gerekiyor.

Bugün sizlere son 6 aydır kullanmaya başladığım ve oldukça iyi verim aldığım bir instagram zamanlama aracından, Onlypult‘dan detaylıca bahsederek tüm bu sorunlarınıza çözüm getirmek istiyorum. İddia ediyorum ki Instagram adına kullandığınız diğer programları hepsini bir kenara bırakacak, bundan sonra Onlypult‘u tercih edeceksiniz!

Instagram zamanlama aracı Onlypult 1 haftalık ücretsiz deneme

 #  Peki Onlypult‘u bu kadar iddialı bir şekilde anlatmamı sağlayan özellikleri neler?

  • Hiçbir uygulama izni gerektirmiyor olması
  • Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleyebilme
  • Fotoğraflarınızı yayın tarihi ve saatini ayarlayabilme
  • İstatistik bölümü
  • Birden fazla Instagram hesabını aynı panelde yönetebilme
  • Takım arkadaşlarınızı ekleyebilme
  • Temiz bir tasarım

 #  Ücretli mi?

Evet, Onlypult aracı aylık 12 dolardan başlayan bir kullanım ücretine sahip ancak arayüzü ve işlevleri göz önünde bulundurulduğunda fiyatın gayet uygun olduğunu söyleyebilirim. 12 dolarlık pakette 3 farklı instagram hesabını tek bir panelde yönetme hakkına sahip oluyorsunuz. Daha fazla hesap yönetmeyi planlayanlar için paketler ise şu şekilde:

Instagram zamanlama aracı Onlypult paket fiyatları

 #  Ücretsiz kullanmanın bir yolu var mı?

Onlypult, deneme yapabilmeniz için aracı bir haftalık ücretsiz kullanma hakkını size sunuyor. Deneyip beğendikten sonra dilerseniz satın alabilir, dilerseniz farklı bir mail tekrar hesap açarak devam edebilirsiniz. Ancak her hafta bu işlemi yapmak zorunda kalacak ve istatistik kısmının faydalarından yararlanamayacaksınız. #  Kayıt olmak için Onlypult sitesine giriş yaptıktan sonra “Start a free 7 days trial” butonuna tıklayarak mail adresi ve şifre bilgilerinizi doldurmanız yeterli olacaktır.

Instagram zamanlama aracı Onlypult nasıl kullanılır?

 1-  Uygulamaya kayıt olduktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekrandan solda bulunan “+ Instagram Profile” butonuna tıklayarak Instagram hesabınızı, Onlypult‘a ekleyin.

Instagram zamanlama aracı Onylpult'a yeni instagram hesabı ekleme

 2-  Bir sonraki adımda aşağıda da görebileceğiniz, Onlypult’u kullanmak için gerekli izinlerin verildiği bir ekran gelecektir.

Bilgisayardan instagram kullanma programı Onlypult'a hesap eklemek

 #  This account is not private: Hesabınız gizli olmadığını onaylamanız gerekiyor. Eğer hesabınızı herhangi bir nedenden dolayı gizli tutuyorsanız bu seçeneği işaretlemeyin. #  Email and phone number are linked to this account: Mail adresi ve telefon bilgilerinizin hesabınıza bağlı olduğunu kabul etmeniz gerekiyor. #  I have access to the mail and phoe number that are linked to this account: Hesabınıza bağlı olan mail adresi ve telefon bilgilerine erişiminiz olduğunu onaylamanız gerekiyor. #  I have logged into this account lately: Hesabınıza kısa süre içerisinde giriş yaptığınızı onaylamanız gerekiyor. Eğer hesabınıza uzun süredir girmediyseniz, kayıt öncesi bir kere girip çıkmanızda yarar var. #  This account has at least 5 posts: Eklemiş olduğunuz hesabın en az 5 fotoğrafı olduğunu onaylamanız gerekiyor. Ancak yeni hesap için de bu aracı kullanabileceğinizi unutmayın. #  Two-factor authentication is disabled: Onlypult aracını kullanabilmek için Instagram ayarlarınızdan, eğer daha önce yaptıysanız 2 faktörlü doğrulama sistemini devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Tüm seçenekleri yerine getirdikten sonra instagram profilinizin kullanıcı adı ve şifresini girerek “Add” butonuna basın. 3-  “Add” butonuna bastıktan sonra karşınıza aşağıda da görebileceğiniz “Hesap Doğrulama”adımı gelecektir. Güvenliğinizi sağlamak için gerekli olan bu adımda “Confirm” butonuna basarak devam edin.

Bilgisayardan instagram kullanma ve zamanlama aracı Onylpult için hesap doğrulama

 4-  “Confirm” butonuna tıkladıktan sonra sistem sizi Instagram’a yönlendirecektir. Burada Instagram hesabınıza giriş yapın ve aşağıdaki ekran karşınıza geldiğinde “Bendim” butonuna tıklayarak doğrulama işlemini bitirin.

Onlypult - Instagram Zamanlama Aracı Kullanımı - Hesap Doğrulama

 5-  Doğrulama işlemini tamamladıktan sonra Onlypult sitesini yenileyerek hesabınızı tekrar ekleyin. 6-  Ekleme işlemini tamamladıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Burada “Verify your e-mail” butonuna tıklayarak mailinize gelen linke tıklayın. Tebrikler!

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yüklemek - Instagram Zamanlama Aracı - Onylpult

Onlypult özellikleri ve kullanımı

Onlypult hesabınızın ana sayfasında görebileceğiniz üzere araç bize 3 farklı ana özellik sunuyor. #  Posting: İçerikleriniz yayınlama, zamanlama ve son durumları ile ilgili işlemleri bu bölümden yapabilirsiniz. #  Analytics: Instagram hesabınızın aldığı tüm etkileşimleri ve kitlenizi bu bölümden takip edebilirsiniz. #  Favorites: Bazı içeriklerinizin etkileşimi, yorumları ve kalitesi sizin için örnek teşkil edebilir. Bu içeriklerinizi favorilere ekleyerek bu bölümde gözünüzün önünde olmasını sağlayabilirsiniz.

Şimdi bu alanlara tek tek işlevleri ile birlikte bakalım:

1. Posting

Onlypult: Instagram Gönderi Zamanlama Programı

 #  Add post: Tek bir fotoğraf yayınlayacağınız yada daha sonra yayınlamak için zamanlayacağınız durumlarda bu bölümü kullanabilirsiniz. #  Add multiple posts: Birden fazla fotoğrafı paylaşmak veya zamanlamak için bu bölüme tıklayabilirsiniz. Özellikle Instagram işletme hesabı sahipleri için günün her saati tekrar görsel yükleme ile uğraşmamak için bu bölüm size oldukça zaman kazandıracaktır.

Örnek olması açısından ben “Add multiple posts” bölümüne tıklayarak toplu görsel ekleme ve zamanlamanın nasıl yapıldığını göstereyim.

Onlypult: Instagram'a bilgisayardan toplu fotoğraf yüklemek

Karşınıza gelen ekrandan “Upload a file” butonuna tıklayarak görsellerinizi seçin. Hemen sonrasında görselleriniz altta belirecektir. Görselleriniz bu bölümde belirdikten sonra “Next step” butonuna tıklayarak devam edin.

Karşınıza aşağıdaki görselde olduğu gibi görsellerinizin ve gerekli alanların bulunduğu bir ekran gelecektir. Şimdi bu ekranda numaralandırılan kısımlar ve işlevlerine bir bakalım:

Onlypult: Instagram Toplu İçerik Zamanlama ve Yükleme Aracı

 1-  Add a general description: Eklediğiniz görsellerin tümüne aynı, genel bir metni yazmak istiyorsanız bu bölümü kullanabilirsiniz. 2-  Add a general first comment: Yayınlayacağınız görsellerin açıklama kısmı dışında yorum olarak genel bir ifade kullanmak istiyorsanız bu bölümü kullanabilirsiniz. 3-  Açıklama: Görselinizin altında yayınlanacak açıklamayı bu kısma girebilirsiniz. 4-  Emoji ve Hashtag: Görselinize eklemek istediğiniz emoji ve hashtagleri bu bölümden kolaylıkla seçebilirsiniz. “#” ikonuna tıkladığınızda en popüler etiketler karşınıza çıkacaktır. 5-  Publish date and time: Görselinizin yayınlanacağı gün ve saati buradan seçerek zamanlayabilirsiniz. 6-  Delete after: Yayınlayacağınız görselin belli bir zaman sonra silinmesini istiyorsanız bu bölümü işaretleyerek kaç saat sonra silinmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz. Reklam gönderileriniz için bu bölüm oldukça işe yarayacaktır. 7-  Save: Tüm işlemleriniz bittikten sonra içeriklerinizi bu butona tıklayarak zamanlayabilir veya yayınlayabilirsiniz.

Tüm işlemlerinizi tamamladıktan sonra zamanladığınız içerikler “Scheduled Posts” bölümünde görüntülenecektir. Yayınlanan görselleriniz ise “Instagram Posts” bölümünde listelenecektir.

Posting bölümünde bulunan tüm alanlar ve işlevleri de şu şekildedir: #  Scheduled Posts: Zamanlanan içerikleriniz bu bölümde yayınlanır. Dilerseniz üzerlerine tıklayarak tekrar düzenleme yapabilirsiniz. #  Instagram Posts: Hesabınızda yayına giren tüm içerikleriniz bu bölümde yayınlanır. Bu bölümden gönderi beğenileri ve yorumlarını da takip edebilirsiniz. #  Calender: Zamanlama yaptığınız içeriklerin gün ve zamanlarını daha iyi takip etmek için bu takvim bölümünü kullanabilirsiniz. #  Planner: İçeriklerinizin en yüksek etkileşim aldığı saatleri bu bölümde belirleyerek daha sonra yayınlayacağınız içerikler için bir planlama oluşturabilirsiniz.

2. Analytics

Onlypult araclığı ile yayınladığınız içeriklerin ne kadar etkileşim aldığına ve etkileşim gösteren kişilerin özelliklerine ulaşmak için bu bölümü kullanabilirsiniz. İçeriklerinizi yayınladıktan sonra aracın verileri toplayıp size bilgi sunması için “Start gathering statics” butonuna tıklamayı unutmayın.

Onylpult: Instagram Zamanlama Aracı ve Gönderi İstatistikleri

 #  Audience: Kitlenizin yaş ve cinsiyet bilgileri gibi özelliklerini öğrenmek için bu bölümü kullanabilirsiniz. #  Engagement: Yayınladığınız içeriklerin ve hesabınızın aldığım toplam etkileşim oranlarını görmek için bu bölümü kullanabilirsiniz. #  Optimization: İçeriğinizi yayınlama saati ve doğru kitleniz için bu bölümü kullanabilirsiniz.

3. Favorites

Instagram’da yayınladığınız bazı içerikler, diğer içeriklerinize oranla daha çok etkileşim alabilir. Bunun nedenleri arasında yayınlanma zamanı, görsel kalitesi ve hedef kitlenizin ilgisini ne kadar çektiği gibi etkenler bulunur. Sizin için örnek teşkil eden içeriklerinizi favori olarak ekleyerek bu bölümde gözükmesini sağlayabilir, daha sonraki çalışmalarınızda bu gönderi kalitesine ve zamanına dikkat ederek etkileşimlerinizi artırabilirsiniz.

Özellikle Instagram’dan satış yapmak isteyen kullanıcılar, yüksek etkileşim oranlarına sahip içerikleri takip etmek için bu bölümü tercih edebilir.

Umarım siz de en az benim kadar Onlypult aracından fayda sağlar, Instagram’daki işlerinizi büyük oranda kolaylaştırırsınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.