Teknolojiden Daha Fazlası

T-Series, YouTube’un 100 Milyon Aboneye Ulaşan İlk Kanalı Oldu

0

yıl içinde PewDiePie’ın havlu atmasından sonra büyümesi hızlanan T-Series, 100 milyon aboneye ulaşan ilk YouTube kanalı olarak tarihe geçti.

T-Series, Hindistan’ın en büyük müzik üreticisi konumunda ve firmanın YouTube kanalı de büyük takipçi rakamlarına ulaştı. PewDiePie’ı abone sayısında geride bırakan kanal, YouTube tarihinin 100 milyon aboneyi geçen ilk kanalı oldu.

Firmanın kanalında şu anda 13 binden fazla video yüklenmiş durumda ve kanalın YouTube sayfasındaki arka plan resmi de bu tarihi olayı işaret edecek şekilde değiştirildi. T-Series kanalını takip etmeyen ya da kanalın içeriğini bilmeyenler için, T-Series’in Bollywood şarkılarını ve yerel Hint müziklerini sayfasında yayınladığını belirtelim. Kanal şu ana kadar 70 milyar izlenme sayısına sahip, yani dünyada nüfusunun kabaca 10 katı.

T-Series ile PewDiePie arasındaki mücadele büyük ilgi çekmişti ve dünyanın dört bir yanında hayranlar, kendi destekledikleri kanalı öne çıkarmak için çalışmalar yapmıştı.

PewDiePie’ın ikinci sıraya düşmesi, şirketlerin ve kurumlara ait kanalların ne kadar büyüyebileceğini ve bağımsız içerik üreticilerini platformda ne kadar zor duruma düşürebileceğini göstermesi açısından önemli. Ünlü yayıncının şu anda 96 milyondan biraz daha fazla abonesi bulunuyor ve 100 milyon aboneye ulaşan ilk kişisel yayıncı olacağı tahmin ediliyor.T -Series kanalı 13 yıldır aktif olsa da son yıllarda büyük atılım gerçekleştirdi. Şimdiye kadar en çok abone alan ve videoları en çok izlenen kanal olan T-Series, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.