Teknolojiden Daha Fazlası

İlk 8 çekirdekli ve en hızlı MacBook Pro tanıtıldı

0

Apple bugün yaptığı açıklamada MacBook Pro modelini daha hızlı 8. ve 9. nesil işlemciler ile güncellendiğini duyurdu! İlk 8 çekirdekli ve gelmiş geçmiş en hızlı MacBook Pro olarak adlandırılan bu bilgisayar fiyatıyla da ilgi çekecek gibi görünüyor.

En hızlı MacBook Pro modeli duyuruldu!

Yeni nesil işlemciden güç alacak bu dizüstü bilgisayar, bir önceki 4 çekirdekli MacBook Pro modelinden iki kat daha hızlı olacak. 6 çekirdekli MacBook modelinden ise yüzde 40 daha fazla performans sağlayacak.

MacBook Pro; kod derleme, yüksek çözünürlüklü görüntüleri işleme, 3D grafikler için render alma, birden çok 4K video akışını düzenleme ve daha birçok işlem için her zamankinden daha güçlü özelliklere sahip olacak şekilde tasarlandı. 15 inç yeni MacBook Pro 6 ve 8 çekirdekli Intel Core işlemciler sayesinde 5.0 GHz’e varan hızlarda Turbo Boost sunarken, Touch Bar özellikli 13 inç MacBook Pro’da yer alan daha hızlı dört çekirdekli işlemciler de 4.7 GHz’ye kadar Turbo Boost hızları sağlıyor.

Apple’ın kıdemli Mac Müdürü Tom Boger yaptığı açıklamada; “İnanılmaz bir performans artışı sağlayan 8 çekirdekli işlemcilerin yanı sıra göz alıcı Retina ekran, hızlı depolama, tüm gün dayanan pil ömrü ve macOS işletim sistemi sayesinde MacBook Pro, dünyanın en iyi profesyonel dizüstü bilgisayarı olmayı sürdürüyor. Müşterilerimizin onunla neler yapabildiğini görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Apple daha hızlı işlemcilere ek olarak cihazın butterfly klavye sistemini de yeniledi. Bu tasarımın bir çok klavye sorununu çözmesi bekleniyor. Ayrıca söz konusu tasarımın bundan sonra çıkacak MacBook Air modellerinde de kullanılabileceği konuşuluyor.

Apple sayfasında sekiz çekirdekli ve yeni butterfly klavyeli Mac hakkında şunları dedi;

  • Müzik prodüktörleri Logic Pro X’te iki kata kadar daha fazla Alchemy eklentisi kullanarak çok büyük boyutlara sahip, çok izli projeleri kayıttan oynatabiliyorlar.
  • 3D tasarımcılar Maya Arnold’da sahneler için iki kata kadar daha hızlı render alabiliyorlar.
  • Fotoğrafçılar Photoshop’ta karmaşık düzenlemeleri ve filtreleri %75’e kadar daha hızlı uygulayabiliyorlar.
  • Geliştiriciler Xcode’da yüzde 65’e kadar daha hızlı kod derleyebiliyorlar.
  • Bilim insanları ve araştırmacılar, TetrUSS’i kullanarak karmaşık akışkan dinamiği simülasyonlarını yüzde 50’ye kadar daha hızlı hesaplayabiliyorlar.
  • Video editörleri Final Cut Pro X’te 4K kalitesinde 11 adede kadar çok kameralı video akışını aynı anda düzenleyebiliyorlar.

Yenilenmiş MacBook Pro’nun 13 inçlik versiyonu 13.699 TL, 15 inç MacBook Pro’nun ise 18.299 TL olarak açıklandı. Cihaz bugünden itibaren Apple’ın online mağazasından, bir hafta sonra ise fiziksel mağazalardan satın alınabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.