Teknolojiden Daha Fazlası

Huawei Telefonlar Android Q Beta Programından Çıkarıldı

0

Yaşanan gelişmelerin ardından, Huawei Mate 20 Pro Android Q beta programından çıkarıldı.

Geçtiğimiz gün ”Uluslararası Güvenlik” sebebiyle Huawei’ye ambargo koyan Amerika, daha sonrasında bu yasağı 3 ay kadar ertelediğini açıklamıştı. Bu gelişmenin hemen ardından, Huawei Mate 20 Pro Android Q beta programından çıkarıldı.

İlginizi Çekebilir: Amerika, Huawei Kararını Erteledi

Bildiğiniz üzere Google I/O 2019 etkinliği sırasında Google, Android 10 beta programınaHuawei Mate 20 Pro‘yu dahil etmişti. Böylece, Mate 20 Pro kullanıcıları herkesten önce Android 10 güncellemesine ulaşabilecekti. Ne yazık ki, bugün yaşanan gelişmeyle beraber Google tarafından yayınlan listede Essential Phone ile LG G8 arasında yer alan Mate 20 Pro’yu göremiyoruz.

Fakat, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile beraber Huawei’nin Android lisans iptali kararı 19 Ağustos 2019 tarihine ertelenmişti. Bu da, Mate 20 Pro‘nun Android 10 beta programına önümüzdeki günlerde yeniden dahil edilebileceği anlamına geliyor. Aynı zamanda Google‘ın yayınlamış olduğu listeyi incelediğimizde Xiaomi, Oppo, Vivo, Realme gibi diğer Çinli üreticilerin bahsi geçen listede yer aldığını belirtmekte yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.