Teknolojiden Daha Fazlası

Huawei Android yasağı iddiaları için rahatlatıcı açıklama

0

Geçtiğimiz saatlerde Google’ın Huawei ile ilişkilerini askıya alması teknoloji dünyasına bomba gibi düştü. Zira, Android işletim sistemi Google tarafından geliştiriliyor ve Huawei şu anda dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi. İlişkilerin askıya alınmasının ardından Huawei Play Store akıbeti de merak edilir oldu.

Bu kararın açıklanmasının üzerinden sadece birkaç saat geçmesine rağmen ” Huawei telefonların artık güncelleme almayacağı, Google Play Store’un çalışmaz hale geleceği ” gibi birçok iddia sosyal medya platformları üzerinde yayıldı.

Google Huawei ile ilişkilerini askıya alması sonrasında, Intel, Qualcomm ve Broadcom da Huawei yasağına katıldı. Intel Huawei kararına Qualcomm ve Broadcom da katıldı.

google Huawei telefonlarda uygulamaları yasaklamıyor!

Huawei, Play Store için kısmen sevindiren haber geldi. Android resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada Google’ın ABD hükümetinin kararlarına uyduğu doğrulanırken, Google Play Store ve Google Play Protect’in Huawei telefonlarda çalışmaya devam edeceği belirtiliyor.

Yani, Huawei kullanıcıları şu anda telefonlarında başta Google Play Store olmak üzere herhangi bir uygulamanın eksikliğini yaşamayacak. Telefonların yeni Android sürümlerini alıp almayacağı ise şu anda bilinmezliğini koruyor.

Tüm bunlara ek olarak Google’ın ardından Intel, Qualcomm ve Broadcom’un da Huawei ile ilişkilerini askıya aldığını belirtmek isteriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.