Teknolojiden Daha Fazlası

Nike, Fit AR ile ayakkabı boyutunuzu buluyor

0

Birçok farklı ayakkabı markasının numaralar kısmında farklı kalıpları vardır. Ayakkabı alırken bu yüzden her markada aynı numarayı seçemezsiniz. Nike Fit, arttırılmış gerçeklik uygulaması ile artık ayakkabı boyutunuzu bulacak.

Yapay zeka desteği ile ayakkabı numarası bulma!

Nike’ın kullanıcılarının daha iyi seçim yapmasını sağlamak için geliştirdiği Nike Fit adı verilen arttırılmış gerçeklik uygulaması ayakkabı boyutunuzu buluyor. Mobil uygulamayı kullanarak birtakım veriler ve yapay zeka sonucunda sizi en iyi seçeneğe yönlendiriyor.

Uygulama üzerinden tek yapmanız gereken düz bir zemin ve duvar kenarı bulmak. Sonrasında ise kameranızı ayaklarınızı görecek şekilde tutarak işlemleri başlatabilirsiniz. Bir dakikadan az süren tarama sonucunda uygulama size en uygun ayakkabı boyutunu gösterecek. Bu sayede daha rahat bir şekilde seçim yapmış olacaksınız.

Nike’ın geliştirdiği bu arttırılmış gerçeklik uygulaması sadece kendi markasında sunulsa da, başarılı sonuca ulaşırsa tüm markalar tarafından kullanılabilir. ABD’de temmuz ayında kullanıma sunulacak uygulama, Avrupa’da da ağustos ayında kullanımda olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.