Teknolojiden Daha Fazlası

TurkNet Fiyatlarını Arttırıyor

0

TurkNet, artan maliyetler ve döviz kuru nedeniyle paket fiyatlarını haziran ayında arttırıyor. Kullanıcılarına gönderdiği e-postalarda duyurduğu bu fiyat artışı ile birlikte standart paketin fiyatı 75,99 TL olacak.

Maliyetler artınca fiyatlar da arttı!

Ülkemizde artan döviz kuru, internet erişim maliyetlerinde etki etmeye başladı. İnternet servis sağlayıcısı TurkNet bu nedenlerden dolayı paket fiyatlarında artışa gitti. Kullanıcılarına attığı e-posta ile bu fiyat artışını duyuran TurkNet, artışın detaylarını da kullanıcılarıyla paylaştı.

Haziran ayındaki faturalara yansıyacak olan bu artış öncesinde 64,99 TL standart paket fiyatı 11 TL’lik bir artış ile 75,99 TL’ye çıktı. Özgür İletişim Ekstra olarak adlandırılan paket ise 85,99 TL olacak. Bağlantı maliyetleri %50, veri taşıma maliyeti %40, yatırım maliyeti döviz kuru nedeniyle %50 ve diğer maliyetler enflasyon nedeniyle %20 arttığını söyleyen TurkNet, fatura fiyatlarına %16,9’luk bir zam yaptığını belirtti.

Eğer sizde TurkNet kullanıyorsanız, haziran ayında faturanızın artacağını üzülerek söylüyoruz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.