Teknolojiden Daha Fazlası

Mi Cloud nedir? Mi Cloud kullanma rehberi

0

Mi Cloud, Xiaomi kullanıcılarına sunulan bir bulut depolama hizmetidir. iCloud, Samsung Cloud gibi servisler ile neredeyse aynı yapıda olan Xiaomi Mi Cloud ile kullanıcılara ücretli ve ücretsiz seçenekler sunuluyor.

Apple’ın iCloud’u ile oldukça benzer bir yapıya ve arayüze sahip olan Mi Cloud ile kullanıcılara 12 GB depolama alanı ücretsiz veriliyor. Bu alana kişileri, mesajları, notları, fotoğrafları ve hatta ses kayıtlarını yedekleyebilirsiniz.

Tabi, bu servisi kullanmak için Xiaomi bir cihaza sahip olmanız zorunlu değil. Xiaomi’nin bu bulut depolama servisini kullanabilmeniz için Mi Cloud hesabı açmanız gerekiyor. Peki, Mi Cloud hesabı nasıl açılır? İşte sorunun cevabı!

Mi hesabı oluşturma – Xiaomi Mi hesabı nasıl açılır?

1 – ) İlk olarak Mi hesabı oluşturmak için account.xiaomi.com/pass/registeradresine tıklıyoruz.

2 – ) Ülke seçimi yaptıktan sonra e-posta adresini giriyor ve sonrasında Create Mi Account butonuna tıklıyoruz. Tabi, aşağıda yer alan kullanım ve gizlilik sözleşmesini kabul etmeniz gerekiyor. Eğer Xiaomi’den haber ve bültenleri e-posta adresinize göndermesini istiyorsanız, ilk kutucuğa işaretleyebilirsiniz.

Eğer telefon numaranız ile kayıt olmak isterseniz, ” Create using a phone number ” seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

3 – ) E-posta veya telefon numarası farketmeksizin kayıt işlemini tamamladıktan sonra karşınıza şifre belirleyeceğiniz bir ekran çıkacak.

4 – ) Bu ekranda hesabınız için bir şifre belirledikten sonra tek yapmanız gereken, e-posta adresinize gelen aktivasyon linkine tıklamak. Başarılar, artık bir Xiaomi Mi hesabınız var. Gelin, şimdi Mi Cloud kullanımına geçelim.

Mi Cloud kullanma rehberi

1 – ) Mi hesabınızı başarıyla oluşturduysanız, i.mi.com adresinizi ziyaret ederek Mi Cloud’a ulaşabilirsiniz.

2 – ) Ana sayfada yer alan ” Mi Hesabı ile oturum aç ” seçeneğine tıkladıktan sonra biraz önce oluşturduğunuz Mi hesabı ile oturum açmanız yeterli. Artık, Mi Cloud servisini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.