Teknolojiden Daha Fazlası

Netflix’ten kullanıcılara zam uyarısı!

0

Yılın başında abonelik ücretlerinin artacağını duyuran Netflix, zamlar için kullancılara haber göndermeye başladı. Netflix zamlarının ne zaman uygulanacağı belli oldu. Netflix zam açıklaması kullanıcılarını üzdü.

Netflix zam uyarısına başladı!

Son çıkan haberlere göre Netflix şu günlerde kullanıcıları zam konusunda bilgilendiriyor. Mayıs ayında uygulanmaya başlayacak olan zamlarla birlikte kullanıcılar daha fazla ücret ödemeye başlayacak.

Üç farklı kategoride üyelik hizmeti sunan olan Netflix; tek kişilik Temel, iki kişilik Standart ve dört kişilik Özel paketiyle karşımıza çıkıyor.

Netflix zamları Temel Paket ile başlıyor. 8 dolarlık temel paket, mayıs ayının arından 9 dolar olarak satın alınmaya başlayacak. İki cihazda HD görüntü kalitesi sunan Standart Paket‘in 11 dolarlık fiyatı ise artık 13 dolar olacak. Son olarak, dört cihaza kadar kullanım sunan Özel Paket‘e artık 16 dolar karşılığında abone olunabilecek. Tabi ülkemiz bu zam dalgasının bir parçası olacak mı? Henüz belli değil. Ancak, olsa bile bu fiyatların ülkemizde için doğrudan TL’ye çarpılmayacağını söyleyebiliriz.

Netflix yıllar içinde fiyatını sürekli olarak artırıyor. Bu fiyat artışını ise popüler dizilerin lisans haklarıyla birlikte orijinal TV şovlarının ve filmlerinin ödemelerine bağlıyor.

Şu sıralar rakipleri artmaya başlayan Netflix’in bu zammı tehlikeli olarak değerlendiriliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.