Teknolojiden Daha Fazlası

Facebook, Messenger ve Instagram Uygulamaları 30 Nisan’da Wındows Phone’den Çekilecek

0

Bu hafta ilk olarak Instagram’ın Windows Phone platformundan çekileceği ortaya çıkmıştı. Reddit’teki kullanıcılar tarafından ilk olarak bildirilen Instagram’ın Windows Phone’dan çekilme 30 Nisan’da çekilme haberinin devamında Facebook ve Messenger uygulamalarının da çekileceği bilgisi Microsoft sözcüsü tarafından doğrulandı.

Microsoft, 2016’da Windows Phone ailesine tamamen veda etmişti; Facebook uygulamalarının da artık desteklenmeyen işletim sistemine destek vermeleri hali hazırda süpriz sayılırdı. Aralık 2019’a kadar güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek olan Windows Phone cihazlar için üçüncü parti uygulamalarının büyük bir kısmı 2015’ten itibaren Microsoft Mağazasından ayrılıyorlar.

Ancak birçok Windows Phone kullanıcısı, platforma olan bağlılıklarını hala gösteriyorlar ve cihazlarını hala kullanmaya devam ediyorlar. Peki 2019’da insanlar neden hala Windows Phone kullanıyorlar? Kimileri cihazların bugün çıkan telefonlardan hala daha iyi performans sergileyen kameraları yüzünden kullanmaya devam ediyor, kimileri ise Apple ve Google’ın gizlilik politikalarına güvenmediği için platformda kalmayı tercih ediyor. Belki bazıları ise daha az sayıda uygulama olan bir platformda kalıp akıllı telefonlarla aralarına mesafe koyuyordur.

Hİç şüphesiz ki Facebook, Messenger ve Instagram’ın Windows Phone’dan çekilmesi kullanıcılar için büyük bir problem yaratacaktır. Ancak bir Facebook ürünü olan WhatsApp için desteğin sonlandırılacağı bilgisi henüz yer almıyor. Eğer Windows telefonunuzda hala WhatsApp kullanmaya ihtiyacınız varsa, bir süre daha içiniz rahat olsun. 30 Nisan’dan sonra ise Facebook, Messenger ve Instagram’ı Edge üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.