Teknolojiden Daha Fazlası

IPHONE IX Bir Kez Daha Sızdırıldı

0

iPhone XI tasarımı kaynak kalıbıyla ortaya çıktı!

Gittikçe kızışan akıllı telefon pazarında Apple hala en güçlü oyunculardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Tasarım konusunda uzun yıllarca aynı çizgileri kullanan Apple, büyük değişimi iPhone’un 10. yılında başlattı ve deyim yerindeyse iPhone X ile çentik kavgalarını ortaya çıkarttı.

Her ne kadar eleştirilse de günümüzde neredeyse her modelde gördüğümüz çentiklere artık gözümüz alıştı diyebiliriz. Bu doğrultu da Apple’ın yeni modelinde nasıl bir tasarıma yer vereceği merak konusu.

Tam ekrana ulaşma çabasındaysa birçok farklı çözüm kullanılırken diğer taraftan kameralarda gittikçe çoğaldı. Günümüzde dörtlü arka kamera sistemleri görmeye başladığımız akıllı telefonlarda Apple hala üst seviye modellerinde çift kameraya yer veriyordu.

Geçmiş zaman kullanıyoruz çünkü iPhone XI ile bu durum değişecek gibi gözüküyor. Zira Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modeline ait şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntılarda üçlü, hatta belki dörtlü diye adlandırılabilecek bir kamera kurulumu yer alıyor. Bu kameraların tasarımı ise her ne kadar göreceli olsa da maalesef pek beğenilmedi ve sızıntının doğru olmadığı düşünüldü ya da öyle umut edildi…

Ancak ortaya çıkan son sızıntı gösteriyor ki yüksek ihtimalle yeni iPhone modelinde kameralar bu şekilde konumlandırılacak. İsabetli sızıntılarıyla bilinen @Slashleaks ve @OnLeaks tarafından ortaya çıkartılan iPhone XI kaynak kalıbı, önceki sızıntıları doğrular nitelikte.

Görüntü dikkatli incelendiğindeyse üç kamera ve LED flaş için ayrılan deliğin haricinde dördüncü bir deliğin yer aldığı fark ediliyor. Bu deliğinse daha detaylı derinlik algısı elde etmek için kullanılan ToF sensörü olduğu tahmin ediliyor.

Henüz teknik detayları hakkında bir bilginin bulunmadığı iPhone XI hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bizimle bu tasarım hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.