Teknolojiden Daha Fazlası

E-Devlet için yeni hizmet: Mobil Hat Başvuru!

0

E-Devlet üzerinden mobil hat başvuru dönemi başladı!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan açıklamayla beraber, E-Devlet kapısı üzerinden mobil hat başvuru işlemleri kullanıma sunuldu. Söz konusu işlemler 29 Mart 17:00 itibariyle herkese açık bir şekilde sunulacak. Bu hizmeti şimdilik Turkcell ve Türk Telekom operatörleri için kullanmanız mümkün.

E-Devlet abonelik işlemleri / mobil hat başvuru

Söz konusu hizmetle birlikte yeni bir numarayı seçip, yeni abonelik için başvuru yapmanız mümkün kılındı. Bununla beraber yeni abonelik tanımlayacağınız numara için tarife seçim işlemlerini de panel üzerinden tamamlayabiliyorsunuz. Bu hizmetle beraber yeni hat işlemleri için uzun süreçlerle uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı daha önce neler söylemişti?

Fuat Oktay daha önce yaptığı açıklamada ”Vatandaşlarımızın en çok vaktini alan işlemlerden birisi de abonelik işlemleri. Bu konuya özellikle önem veriyoruz. Bir süredir bu alanda önemli bir çalışma yürütüyoruz. Mart ayı itibarıyla elektrik, doğalgaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemleri devlet hizmeti üzerinden yapılmaya başlanacak. Aynı şekilde aboneliklerin sona erdirilmesi de sistem üzerinden yapılacak. Bu konuda mevzuat değişikliklerine ihtiyaç var. Değişikliklerin tamamlanmasıyla bu hizmet verilecek. e-Devlet üzerinden işlem yapamayan vatandaşlarımız ise ilgili noktaya giderek aboneliğini yüz yüze yapabilecek” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.