Teknolojiden Daha Fazlası

Beren Saat’in Netflix dizisinin adı açıklandı!

0

Beren Saat Netflix Türkiye’nin yeni dizisi Atiye’nin başrolünde!

Uzunca bir süre ortalığı karıştıran Netflix’in Türk dizisi çekeceği iddialarının ardından platform, Hakan: Muhafız ile dizisini yayınlamıştı. Büyük beğeni kazanan dizinin ardından Netflix ikinci Türk dizisi için kolları sıvadı.

İlk olarak başrolünde Beren Saat’in yer aldığı açıklanan dizinin ismi ve diğer oyuncuları sır gibi saklanıyordu. Nihayet merakla beklenen o duyuru gerçekleştirildi. Netflix Türkiye sosyal medya hesapları üzerinden ikinci yerli dizilerinin isimlerini duyurdu.

Yapılan paylaşımda “Müjdemi isterim! İkinci dizimiz Atiye’nin çekimleri başladığına göre, yeni sezon ne zaman sorularına hazırım.” açıklaması eklenirken dizinin adının Atiye olduğu ve Beren Saat’e eşlik edecek olan oyuncular gün yüzüne çıkmış oldu.

Yine ilk yapımlarında olduğu gibi bunda da diziye ana karakterlerinin adı verilirken dizi, Şengül Boybaş imzalı Dünyanın Uyanışı isimli kitaptan esinlenilerek hazırlanıyor. Dizide genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesi konu alınıyor.

Anadolu topraklarından geçerek İstanbul’dan Göbeklitepe ve Nemrut’a uzanan bir hikayeyi anlatan dizide geçmişle gelecek, ruhsal olanla gerçek olan, keşifle dönüşüm iç içe geçiyor. Dizi şimdilik açıklandığı kadarıyla sekiz bölümden oluşacak ve gizem-drama türünde yer alacak.

Dizide Beren Saat’e Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi eşlik ediyor. OG Medya tarafından Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hayata geçirilen projenin baş yürütücülüğünü Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George; yapımcılığını ise Alex Sutherland üstleniyor. Jason George ve Nuran Evren Sit’in kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğundaysa Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık oturuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.