Teknolojiden Daha Fazlası

Sony Xperia XZ3, DxOMark’ta sınıfta kaldı!

0

Geçen yıl Ağustos ayında IFA 2018 fuarında tanıtımı gerçekleştirilen akıllı telefonardan birisi de, Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia XZ3 oldu. Bu kapsamda tanıtımdan yaklaşık beş ay sonra cihaz DxOMark‘ın konuğu oldu.

Sony Xperia XZ3’ün kamerası, teknolojik cihazların kameralarını detaylı inceleyerek değerlendiren DxOMark tarafından değerlendirildi. Kameranın aldığı oldukça düşük skora geçmeden önce kamera özelliklerini kısaca hatırlayalım.

ihazın arka tarafında 19 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.0 diyaframa sahip bir kamera yer alıyor. 4K / 30 fps video çekimi yapılabilirken, cihazın ön tarafında ise 13 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.9 diyaframa sahip kamera bulunuyor.

Otomatik odaklamanın rakiplerine kıyasla yavaş çalışması ve özellikle düşük ışık koşullarında çekilen fotoğrafların kötü olması Xperia XZ3’ün kamera konusunda sınıfta kalmasına neden oldu.

DxOMark, Sony Xperia XZ3’ün kamerasına 79 puan verdi. Fotoğraf konusunda 76 puan alan kameranın video çekimi konusunda elde ettiği puan ise 85 oldu.

Günümüz amiral gemilerinin gerisinde kalan Xperia XZ3’ün hemen altında 75 puan ile XA2 Ultra, hemen üstünde ise 83 puan ile XZ Premium yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.