Teknolojiden Daha Fazlası

NVIDIA’nın GeForce GTX 1650 Ekran Kartı Sızdırıldı!

0

NVIDIA, AMD’nin yeni ekran kartı serisi öncesinde orta sınıf serisini hızlıca güncellemeye devam ediyor. GeForce GTX 1660 Ti ve GTX 1660 modellerinin ardından şimdi de satışa çıkacak üçüncü model olan GTX 1650 ortaya çıktı!

MSI’ın GeForce GTX 1650 Ekran Kartı Görüntülendi!

İlginç bir şekilde Avrupa Ekonomik Komisyonu’nda ortaya çıkan kart, büyük olasılıkla MSI’ın uluslararası sertifikasyon başvurusuna eklenmiş. GAMING X serisine ait olan söz konusu modelde 4 GB GDDR5 bellek bulunduğu görülüyor. Bu da GeForce GTX 1650 modelinin NVIDIA’nın mevcut isimlendirmesine göre GTX 1050’nin halefi olacağını gösteriyor.

TU117 GPU’ya sahip olan GTX 1650, Full HD çözünürlüklerde ve orta-yüksek ayarlardaoyun deneyimi sunmayı hedefleyen bütçe odaklı bir kart olarak tanımlanıyor. Ayrıca bu raporda gözükmeyen ve aynı özelliklere sahip olan GTX 1650 Ti adlı bir modelin daha varlığından söz ediliyor. Büyük olasılıkla iki modelin arasında frekans hızı ve CUDA çekirdeği gibi farklılıklar olacak.

Fiyatlandırma konusunda ise NVIDIA’nın agresif bir yapılanmaya gittiğini söylemek mümkün. Zira önümüzdeki ay duyurulacak GTX 1650 için beklentiler, kartın 179 dolar gibi uygun bir fiyat etiketine sahip olacağı yönünde. Bu da GTX 1650’nın AMD tarafındaki rakibi gibi görünen Radeon RX 580’e göre yaklaşık 20 dolar daha ucuz olacağı anlamına geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.