Teknolojiden Daha Fazlası

Apple iMac yenilendi! İşte özellikleri ve fiyatı!

0

Apple’ın iMac modelleri 652 gün sonra yenilendi. Apple, uzun süredir yenilenmesi beklenen iMac modelleri için beklenen haberi verdi. İşte yeni işlemciler ve grafik birimleriyle zenginleştirilen yeni iMac özellikleri ve fiyatı

Yeni iMac özellikleri ve fiyatı versiyona ve donanıma göre farklılık gösteriyor. Ne kadar fazla güç isterseniz o kadar daha fazla bir bütçe ayırmanız şart. Ayrıca ekran boyutu da fiyata önemli derecede etki ediyor. Şimdi gelin yeni iMac özellikleri ve fiyatı detaylarına iki ayrı model bazında bakalım…

Yeni 21.5 inç iMac neler sunuyor?

Yeni 21 inç iMac modelinde 8’inci nesil dört çekirdekli Core i3 ya da altı çekirdekli Core i5 işlemci seçeceği bulunuyor. Bilgisayarın grafik birimi tarafındaki seçenekler ise Radeon Pro 555X GPU ve Radeon Pro 560X. Ancak daha fazla güç isteyenlerin de istediğini bulması için bir alternatif mevcut.

İsteyen kullanıcılar, 32 GB RAM’e sahip altı çekirdekli Core i7 işlemcili 21 inçlik bir iMac modeli de tercih edebiliyor. Bu modelde AMD’nin Radeon Pro Vega 20 GPU’su görev alıyor.

Yeni 21.5 inç iMac fiyatı

Apple yenilediği iMac modellerinin fiyatlarını da açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 21.5 inç iMac modelinin 9.399 TL’lik bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Tabi donanım seviyesi arttıkça bu fiyatın da artacağını hatırlatmak lazım. Giriş seviyesi dışındaki diğer iki 21.5 inç iMac modeli 4K görüntü kalitesine sahip.

Yeni 27 inç iMac hangi özelliklerle geliyor?

Yeni 27 inç iMac modelinde Intel’in altı çekirdekli i5 işlemcisi kullanılıyor. Bu tabiki başlangıç paketi. 5K iMac modellerinin üst donanımlarında 8 çekirdekli Core i9 işlemci görev alıyor. Yeni 27 inç iMac modellerinde Turbo Boost ile 3.6GHz’e kadar hız elde edilebiliyor.

Yeni iMac serisi 2 TB’a kadar depolama seçenekleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca artık 64 GB’a kadar daha hızlı 2.666MHz DDR4 bellek seçeneği bulunuyor.

Yeni iMac modellerinin önceki nesillere göre yüzde 80 daha hızlı bir grafik performansı sunduğu söyleniyor.

Yeni 27 inç iMac fiyatı

Yeni 27 inç iMac satın almak için 10.999 TL gibi bir fiyatı gözden çıkarmak gerekiyor. Tabi bu da tıpkı kardeşi gibi başlangıç fiyatı. Daha üst donanımlarda bir 27 inç iMac satın almak istediğinizde bu fiyat çok daha yukarılara çıkıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.