Teknolojiden Daha Fazlası

PS4 Remote Play iOS’e geldi

0

PlayStation 4 oyunlarını uzaktan oynatma imkanı sunan PS4 Remote Play uygulaması iOS platformuna geldi. iPhone ve iPad’iniz üzerinden PS4 oyunlarını Stream ederek oynayabilirsiniz.

Sony, PlayStation 4’ün tanıtımında Remote Play özelliğini de duyurmuştu. Bu özellikle ile aynı Wi-Fi ağında PS4 oyunlarını PS Vita’dan oynayabiliyordunuz. Daha sonra Xperia modelleri, Windows ve macOS’e gelen bu özellik, şimdi de iOS platformuna geldi.

iPhone ve iPad’den PlayStation 4 oyunlarını oynayın

PS4 Remote Play uygulaması ile iPhone ve iPad üzerinden PS4 oyunlarını oynamak mümkün. Ancak bunun için yine aynı Wi-Fi ağı üzerinde olmanız ve PS4’ünüzün açık olması gerekiyor. PSN ID’niz ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra Stream işlemi otomatik olarak başlıyor. PS4 Remote Play uygulamasını stabil bir şekilde kullanmak için 5GHz bandına sahip router’a sahip olmanız gerektiğini belirtelim. Standart 2.4GHz router’larda söylenenlere göre frekans çakışmasından dolayı sık sık lag sorunu yaşayabiliyorsunuz.

Sony’nin belirtmemesine rağmen PS4 Remote Play uygulamasında MFi kontrolcü desteğinin de olduğunu belirtelim. iPhone ve iPad ile uyumlu MFi sertifikasına sahip kontrolcülerinizi bağlayıp fiziki tuşlar ile oyun oynayabilirsiniz. Dualshock 4’ün maalesef ki iOS’e destek vermediğini belirtelim.

PS4 Remote Play uygulaması ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz;

  • PS4 ekranını mobil cihazınızda görüntüleyin.
  • PS4 sisteminizi mobil cihazınızda kontrol etmek için ekran üzerindeki kontrol cihazını kullanın.
  • Mobil cihazınızdaki mikrofonu kullanılarak sesli sohbete katılın.
  • Mobil cihazınızdaki klavyeyi kullanarak PS4 sisteminize metin girin.

iOS 12.1 ve üzeri sürümler ile uyumlu olan PS4 Remote Play uygulaması App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.