Teknolojiden Daha Fazlası

Nvidia’ya göre daha fazla FPS daha fazla Kill demek!

0

PC oyuncuları arasında yıllardır 60 FPS vs. 144 FPS tartışmaları devam ediyor. Ancak yüksek ekran tazeleme hızına sahip monitörleri besleyen ekran kartları, maalesef ki her bütçeye hitap edemiyor. Bu yüzden de çoğu oyuncu 60 FPS’e mahkum kalıyor. Ekran kartı üreticisi Nvidia’nın son araştırması, özellikle profesyonel alanda oyun oynayanların neden yüksek FPS’i tercih etmesi gerektiğini gözler önüne seriyor.

Yüksek FPS daha fazla Kill demek

Nvidia’nın araştırmasına göre; yüksek FPS değerlerinde PUBG ve Fortnite oynayanların daha fazla Kill alıyor. Kill/Death oranında FPS değerinin büyük rol oynadığını belirten Nvidia, ekran tazeleme hızının da önemli olduğunun altını çiziyor.

Eğer Nvidia GTX 10 serisi gibi güncel ekran kartına sahipseniz ve PUBG, Fortnite ve Apex Legends gibi Battle Royale türünde oyun oynuyorsanız; yüksek FPS almak için grafikten ödün vermenizi tavsiye ediyoruz.

Yüksek FPS değerleri sayesinde rakibinizin hamlesini saniyelik olarak daha önce kestirip, daha hızlı nişan alabilirsiniz. Böylelikle Kill/Death oranınızı yükseltebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.