Teknolojiden Daha Fazlası

Galaxy S10 modelleri adeta uçuşa geçti!

0

Geçtiğimiz hafta akıllı telefon sektöründe genellikle iPhone satışları konusundaki doğru tahminleri ile tanınan analist Ming-Chi Kuo’nun, Galaxy S10 satışları konusunda 30 – 35 milyon seviyesinde olan tahminlerini, 40 – 45 milyon seviyesine yükselttiğini sizlere duyurmuştuk. Ortaya çıkan yeni raporlar bu durumu doğruluyor.

Galaxy S10 satış rakamları ile adeta uçuşa geçti!

Endüstri kaynaklarına göre ABD ve İngiltere’de ön sipariş sayısı ile rekorlar kırılırken, yeni iPhone modellerinin bir önceki nesile göre neredeyse aynı özelliklere sahip olması nedeniyle Samsung’un yeni amiral gemileri Çinli kullanıcıların dikkatini çekti. Tüm bunların oldukça etkileyici satış rakamlarına yol açacağı düşünülüyor.

Haziran ayının sonuna geldiğimizde Samsung Galaxy S10 serisinin toplamda 20 milyondan fazla satılması bekleniyor. Zira, tedarikçilerin bu ay sonunda yaklaşık 10 milyon cihaz sevkiyatı yapılacağını belirtiyor. Yani, diğer 10 milyon adetlik kısımın Nisan – Haziran dönemine yayılması bekleniyor.

Bunu serinin bir önceki modelleri ile yani Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ile kıyaslamak gerekirse her iki cihaz 2018’in ilk yarısında 19.2 milyon adet satmıştı. Yani satış rakamları neredeyse 1 milyondan fazla artırıldı.

Huawei en geç gelecek yıla kadar Samsung’u tahtından indirerek ilk sıraya yerleşeceğini iddia ediyor. Ancak, Çinli teknoloji devi bu konuda en ufak bir sır bile paylaşmıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.