Teknolojiden Daha Fazlası

Yerli otomobil tanıtım tarihi için yeni açıklama!

0

Türkiye Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş yerli otomobil hakkında önemli açıklamalar yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Akıllı Şehirler Kongresi’nde konuşan CEO otomobil hakkında önemli açıklamalar yaptı. Açıklamalarında yerli otomobil tanıtım tarihiiçin ilk sinyalleri verdi.

Yerli otomobil elektrikli ve otonom olacak!

TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş yerli otomobil hakkında katıldığı kongrede önemli açıklamalarda bulundu. Karakaş yerli otomobilin 3. seviye otonom sürüş sunacağını ve elektrikli olacağını açıkladı.

Yerli otomobilin üretimi konusunda zamanın doğru olup olmadığı ve fırsatların bulunup bulunmadığı hakkında sorulan soruya Karakaş, “Evet bir fırsat var çünkü otomotiv sektörü bir dönüşümün içerisinde. Dolayısıyla bizim bu zamanı iyi değerlendirmemiz lazım. İkincisi bir pazar var mı? Evet var, hatta otomobilden daha fazlası için bir pazar var. Zaten bizim yola çıkış noktamızda biz hep aynı ifadeyi kullanıyoruz. Biz otomobilden daha fazlasını yapmak üzere yola çıktık diyoruz.” şeklinde cevap verdi.

Elektrikli araçların içten yanmaları araçların yerine geçeceğini söyleyen Karakaş,yapay zekadaki gelişmelerle kendi kendine gidebilen araçların üretilmesinin artık mümkün olduğunu belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.