Teknolojiden Daha Fazlası

NVIDIA 3D Vision teknolojisi için kötü haber!

0

Stereoskopik 3D teknolojisinin ne olduğunu biliyor musunuz? Nvidia tarafından ilk olarak 2008 yılında piyasaya sürülen 3D Vision’un temel aldığı bu teknoloji sayesinde 3D gözlükler ekran kartları ve uyumlu donanımlar ile kullanılabiliyor.

Bu kapsamda kullanıcılar 3D destekli bir monitör veya projeksiyon cihazına sahip olduklarına, ekran kartlarının desteklediği bu teknoloji aracılığıyla oyunlarda 3D deneyimi yaşayabiliyor. Ancak, bu konuda yolun sonuna gelindi

Televizyonlarda bile 3D teknolojisinin beklenilen ilgiyi görmemesi, günümüzde üreticiler tarafından dile getirilmemesi diğer 3D çözümleri ile benzer şekilde Nvidia’nın bu teknolojisşnin sonunu getirdi.

Bu kapsamda Nvidia, 3D Vision için daha fazla kaynak harcamak istemiyor. Nisan ayında yayınlanacak Release 418 sürücülerinden sonra 3D Vision desteğinin sonlandırılacağı açıklandı. Tabi, kritik sorunlar bunun dışında tutuluyor.

Kritik bir sorun çıkması halinde Nisan 2020’ye kadar destek verilmeye devam edilecek. Ancak, son sürücü 418 olacağı için 3D Vision teknolojisini kullanarak oyun oynamaya devam etmek isteyenlerin bu sürümde kalmaları gerekecek.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.