Teknolojiden Daha Fazlası

Google Pixel 3’ün kritik sorunu halen çözülemedi!

0

Şubat itibariyle Pixel 3 mikrofon sorunu nedeniyle Google forumlarında konu açan kullanıcıların sayısında ciddi bir artış yaşandı. Pixel 3 ile bir telefon görüşmesi yaptığınızda karşı tarafın sesini gayet iyi bir şekilde alabiliyorsunuz.

Ancak, karşı taraf sizin sesinizi net alamıyor, yankı olduğunu söylüyor yani sizi anlamakta zorluk çekiyor. Bu nedenle sorunun kaynağında mikrofon var.

Bazı kullanıcılar sorunu tüm aramalarda yaşadığını belirtirken, bazıları ise zaman zaman sorun yaşadığını dile getiriyor. Forumlarda 4G yerine 3G’ye geçiş yapmak, güvenli modu açmak gibi farklı çözüm yolları öneriliyor.

Kullanıcıların bazıları bu çözüm yolları ile sorundan kurtulduğunu belirtirken, bazıları hiç birinin fayda etmediğini söylüyor. Yani kullanıcıların sinirini bozan bu soruna Google’ın müdahale etmesi şart.

Aylardır kullanıcılardan bu tür şikayetler gelmesine rağmen sorunun çözüme kavuşmaması ayrı bir tartışma konusu. Şu anda Google’dan konu hakkında resmi bir açıklama beklemek dışında yapacak pek bir şey bulunmuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.