Teknolojiden Daha Fazlası

NOKİA 9 Pruewiew Kamera Detayları

0

Kamera hakkında ayrı bahsetmek istedim

Çünkü buna gerçekten değiyor

Nokia 9 PureView‘in arka tarafında her biri 12 MP ve f/1.8 diyafram açıklığında olmak üzere 5 farklı Zeiss lensi bizleri karşılıyor.

Bu kısımda açıklanan resmi bilgilere göre, Nokia‘nın yeni amiral gemisinde iki adet renkli, üç adet ise siyah beyaz sensöre yer veriliyor.

Kamera özellikleri ile kendine hayran bıraktıran Nokia 9, ayrıca 40 metre uzaklıktan bile rahatlıkla bokeh efekti yapabiliyor. Bunun yanı sıra, 4K çözünürlükte 30 fps video çekim imkanı sunan yeni amiral gemisinin arka kamerası, bu konuda günümüz akıllı telefonlarının biraz gerisinde kalıyor.

Ön tarafta ise, 20 MP f/1.8 diyafram değerindeki Tetracell pixel teknolojisine sahip olan bir kamera ile karşımıza çıkan Nokia 9, bu kısımda da farkını konuşturuyor.

RAW çekim gerçekleştiren Nokia 9 PureView’in fotoğraf düzenleme konusunda Adobe ve Google ile ortaklaşa çalıştığını da görüyoruz. Böylece kullanıcılara daha ayrıntılı bir şekilde fotoğraf düzenleme imkanı da sunuluyor.

 HMD Global’in söylediklerine göre, bu kamera kurulumuyla piyasadaki telefonlara göre 10 kat daha fazla ışık yakalayabiliyor.

TÜRKİYE’ GELİŞİ İSE;

Nisan veya Mayıs aylarından itibaren Türkiye’de satışa sunulacağı belirtilen Nokia’nin yeni amiral gemisi, 620 Euro‘dan başlayan etiket fiyatıyla satışa sunulacak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.