Teknolojiden Daha Fazlası

Nokia 8 Android Pie Güncellemesi Geldi

0

Türkiye’de birçok kullanıcısı olan Nokia 8’e Android Pie güncellemesi dağıtılmaya başlandı. Android Pie Güncellemesi nedir? Yenilikler nelerdir? Bu haberimizde bulabilirsiniz.

Nokia 8 Android Pie Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı.

Nokia, yazılım güncellemeleri en hızlı alarak ön plana çıkan bir firma olarak tanınıyor. 

Açıklanan güncelleme takvimine bağlı kalan, Dev firma Android’in yeni sürümü olan Pie güncellemesine kavuştu. Android Pie güncellemesi hepimizin bildiği gibi biraz gecikmeli olarak yayınlandı.

Ekim ayı içerisinde Nokia 8 ve Nokia 8 Sirocco için beklenen güncelleme Aralık ayının ilk haftalarını geride bırakmasına rağmen Android Pie güncellemesi ne yazıkki sunulamamıştı.

Bu duruma özür dilemek amacıyla Nokia Ürün Yönetimi Sorumlusu 
Juho Sarvikas resmi Twitter hesabından müjdeli haberi verdi. Twitter Hesabından paylaştığı tweet’e göre Snapdragon 835 sahip olan Nokia 8 ve Nokia 8 Sirocco kullanıcılarına Android Pie sürümü beta olarak dağıtımına başlandığını söyledi.

Android Pie güncellemesi henüz size gelmedi ise hemen telaşa kapılmayın. Nokia’nın yapmış olduğu duyuru’ya göre güncelleme 1-2 gün içerisinde sizlerede ulaşacaktır.

Android Pie ile Gelen Özellikler

Android 9.0 (Pie) güncellemesi ile Sanal Asistan ile telefonunuz daha akıllı bir hal alacak, daha basit ve kullanıcılar için daha kişileştirilmiş bir deneyim sunuyor. 

Android Pie güncellemesinde Ekran Çıkıntıları için dahili destek, Yenilenen Hızlı Ayarlar paneli bulunuyor. Yeni bildirim özellikleri, bildirimdeki mesajları yanıtlama ve akıllı yanıtlar’da dikkat çekici özellik olduğunu belirtmeliyim.

Parmak izi doğrulama için güçlendirilmiş kullanıcı arayüzü, gizlilik geliştirmeleri, uygulamaların arka planda yaptıklarının yönetimi de yenilikler arasında.

Adaptif Batarya ve Adaptif Parlaklık ve Uygulama Aksiyonları ile Uygulama Dilimleri de yine kullanıcıların deneyimini çok daha ileri seviyeye taşıyacak. Dijital Sağlık özellikleri ise cihazınızla ne kadar zaman harcadığınızı yönetmeniz noktasında yardımcı olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.