Teknolojiden Daha Fazlası

MediaTek Helio P90 İşlemci

0

Yakın zamanda duyurulan yeni MediaTek Helio P90 model işlemcinin SnapDragon ile yarışacak özellikleri tanıtıldı. Bu işlemcinin tam 48MP çözünürlüğü destekleyecek 3 adet iç işlemcisi var. Yani yeni nesil akıllı telefon kameraları çok daha renkli ve canlı olacak. Üstelik piyasalar sadece SnapDragon işlemcisine gebe kalmayacak. Bu da demek oluyor ki, fiyatlar biraz daha düşecek. SnapDragon işlemcilerini üreten Qoalcomm firması fiyat konusunda istediği gibi at koşturuyordu ancak artık sağlam bir rakibi var.

2019 Yılının ortasında bu işlemcinin yeni telefonlarda yer alması bekleniyor. Dahası çift kanallı 1866 MegaHertz LPDDR4 ve 8GB ram destekleyen bu işlemci müşterilerin beklentilerini fazlasıyla karşılayacak. MediaTek Helio P90 Al mimarisini destekliyor, peki biz bundan ne anlayacağız? Al mimarisi video ve fotoğraf çekimlerinde, hızlı hareketleri milisaniyeler içerisinde gerçek zamanlı izleyen ve kaydeden bir teknoloji. Yani görüntüde piksel kaybı sıfıra yakın hale geliyor. Ayrıca bu tanımada derinliği mümkün seviyeye indiriyor. Hızlı derinlik algılayıcı sistemler çok karmaşıktır ve Helio P90 işlemci bu karmaşıklığı karşılayacak şekilde tasarlandı.

MediaTek Helio P90 48MP kamera desteklemenin yanı sıra 24+16 MP ek kameraları da karşılayabiliyor. Bluetooth 5.0 ve çift SIM destekleyen işlemci, barındırdığı sensörleri ile mükemmel görüntü yakalama deneyimi sunmanın yanı sıra çok hızlı işlemleri,yüksek çözünürlüklü oyunları da destekleyecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.