Teknolojiden Daha Fazlası

Google Asistan Türkçe Dil Desteğine Kavuştu

0

Çoğu Android kullanıcıların beklemiş olduğu Google Asistan Sonunda Türkçe dil desteğine kavuştu.

Uzun süredir Google Asistan’a Türkçe dil desteğini geleceğini hepimiz biliyorduk. Türkçe dil desteği uzun süredir, beta aşamasındaydı. Türkçe dil desteği dışında farklı birçok dil desteği’de geldi. Bu gelen güncelleme kademeli olarak kullanıcılara sunulacaktır.

  Bir süredir beta aşamasında olan Türkçe Dil desteği 15 Aralık’tan itibaren kullanıcılara sunulan Google Asistan, Bugünden itibaren kullanılabilir hale geldi. Google Asistan merak ettiğiniz sorulara cevap verebilir, randevu alabilirsiniz, hatırlatıcı veya alarm kurabilirsiniz. Tabi ki Google Asistan’ın özellikleri bunlarla sınırlı değil. 

2016 yılında geliştirilmeye başlandı. Bu geliştirmede yaklaşık 300’den fazla yeteneğe sahip olan Google Asistan ilk etap’ta 250’ye yakın özelliği Türkçe olarak kullanılabiliyor. Google Asistan ile  Yol tarifi alma, telefonla arama, mesaj veya e-posta göndermek mümkün, Sadece bu özellikler ile sınırlı’da kalmıyor. Google Asistan bunların dışında, Şiir okuyabiliyor, Fıkra anlatabiliyor, masal okuyabiliyor ve ayrıca yazı tura atabiliyor. Google Asistan ile kesintisiz sohbet edebilirsiniz…

Google Asistan ile sohbet etmeniz için Ok Google veya Hey Google diye seslenerek Google Asistan ile konuşmaya başlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.