Teknolojiden Daha Fazlası

e-Fatura Nedir?

0

e-Fatura, elektronik ortamda düzenlenen bir fatura türüdür. Bu fatura türünde normal fatura sistemindeki gibi herhangi bir biçimde kağıt kullanılmamaktadır.

Elektronik ortamda hazırlanan e-Fatura, maliye serverları içerisinde bulunur. Buradan da alıcı ya da satıcının kendisine gönderilir. e-Fatura kağıda basılmadığı için normal faturalardan farklı şartları bulunmaktadır. Bunlar itiraz süreleri, iptal prosedürleri normal olan kağıtlı faturaya göre çok fazla farklılık göstermiştir. Ayrıca belirtmek gerekir ki e-Fatura işletmeleri dosya masrafından kurtarır. Böylece kâr etme yolunda emin adımlar ile ilerleyebilirsiniz. Üstelik serverda bulunan faturalara istediğiniz zaman basit bir biçimde internet yardımı ile erişebilirsiniz. Böylece e-Fatura nedir diye sorulduğunda yanıtlarını bu yolla verebiliriz.

e-Fatura Kullanmanın Faydaları

  • Kağıt masrafından kurtularak maddi anlamda üstünlük sağlarsınız. Üstelik eskiye dönük bir fatura lazım olduğunda yüzlerce kağıt ile uğraşmazsınız. İstediğiniz tarihteki faturayı tek tıklama ile önünüze getirebilirsiniz. Bu da zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Hem maliyet hem de zamandan tasarruf sağlarsınız.
  • e-Fatura sistemi ile hazırlanan faturalar çok daha basit bir biçimde olmaktadır. Bu yüzden çok personel ihtiyacı duymazsınız, maaş verdiğiniz personel sayısı azalır.
  • Kayıtlar dijital ortamda kaydedilir ve anında iletilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.