Teknolojiden Daha Fazlası

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

0

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya aracı olan instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız bu basit anlatım ile gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet teknolojilerinin gelişmesiyle beraber dünyadan haberdar olmak her bilgiye kısa sürede ulaşabilmek son derece basitleşti. Ülkemizde ve dünya genelinde olup biteni takip edebilmek, yeni moda akımlarından geri kalmamak için internetin her imkânından yararlanıyoruz. Ayrıca şahsi paylaşımlar yaparak kendi hayatımızdan kesitleri de ekleyebildiğimiz sosyal medyalar günlük hayatımızda belki de en çok zaman geçirdiğimiz aktiviteler arasına giriyor.

Eğlence olsun diye, ticari amaçlarla veya yalnızca boş zamanımızda oyalanmak için kullanılan sosyal medyalar hangi amaçla olursa olsun akıllı telefonlar elimizden düşmüyor. Dünya gündemleri dışında ünlülerin ve fenomen kişilerin yaşantılarını, paylaşımlarını takip ettiğimiz, her kullanıcının da aynı biçimde paylaşımlar yapmasını sağlayan keyifli bir sosyal medya birimi de instagram. Son yıllarda daha da gündemde olan bu uygulama bir farklı sosyal medya uygulaması daha kullanımı kolay olana dek uzun süre hayatımızda olacak gibi görünüyor. Siz de instagram dünyasını denemiş ve beğenmemiş olabilirsiniz. Birden çok hesabınız vardır ve bunu azaltmak isteyebilirsiniz ve bu uygulamayı kullanmak istemediğiniz için tamamıyla hesabınızı silmek isteyebilirsiniz.

İnstagram hesabını kalıcı olarak silmek giriş yaparken kayıt olmak kadar basit. Öncelikle hesabınızı tamamıyla silmek istiyorsanız önceden paylaştığınız fotoğraf ve videoları yedeklemenizi tavsiye ederiz. İnstagram hesabını kalıcı olarak silmek için genelde kullandığınız akıllı telefonlardan değil bir bilgisayardan giriş yapmalısınız. Kullanıcı adı ve şifreniz ile beraber kendi sayfanıza giriş yapın. Kendi sayfanızı açtığınızda “profili düzenle” yazısını göreceksiniz. Ona tıkladığınızda ilk açılan sayfada kendi şahsi bilgilerinizi göreceksiniz. Aynı sayfanın sağ alt köşesinde “hesabımı geçici olarak kapat” opsiyonu var ona tıklamalısınız. Hesabımı geçici olarak kapatma sayfasında hesabınızı neden kapamak istediğinize dair seçenekler çıkacak onlardan size uyanı seçebilirsiniz. İnstagram şifrenizi yeniden girip “hesabımı geçici olarak kapat” tuşuna bastığınızda hesabınız siz bir daha giriş yapana kadar kapalı kalacaktır.

Hesabınızı bir daha kullanmamak üzere tamamıyla silmek istiyorsanız yine kullanıcı adı ve şifreniz ile instagram uygulamasına giriş yapmanız gereklidir. Ve hesabı tamamıyla silme prosedürü için www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ sayfasından devam etmelisiniz. Burada da kapatma nedeninizi ve şifrenizi yazdıktan sonra instagram hesabınızı tamamıyla kapatmış olacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.