Teknolojiden Daha Fazlası

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

0

Facebook hem yakınınızdaki kişilerle iletişim kurmak hem de size uzak olan sevdiklerinizle iletişim kurabilmeniz için ya da aradığınız bir sayfaya ulaşabilmeniz için son derece kullanışlı olan sosyal medya sitesidir. Tanıdığınız kişilere, tanımadığınız kişilere ya da sayfalara Facebook vasıtası ile basitçe erişebilirsiniz.

Facebook’ un arama düğmesi vasıtası ile basitçe aradığınız kişinin Facebook hesabını bulabilirsiniz. Yaptığınız hesap aramaları arama düğmesine tıkladığınız zaman hemen alt tarafta görünecektir. Bu arama geçmişi sizin daha önce aradığınız hesapları gösterir. Arama geçmişiniz vasıtası ile bir sonraki aramanızı daha basit yapabilirsiniz. Fakat Facebook arama geçmişinizin görünmesini istemiyorsanız yani arama geçmişinizi silmek istiyorsanız bu da mümkün olabilir.

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Öncelikle Facebook sitesine ya da telefonunuzdaki Facebook mobil uygulamasına girmeniz gereklidir. Uygulamaya girdikten sonra hesap araması yapılan arama yerine tıklamanız gerekiyor. Arama yerine tıkladıktan sonra açılan yerde aramalarınız ve yan tarafta da arama geçmişini düzenle düğmesi var o düğmeye tıkladığınız zaman arama kayıtlarını sil düğmesi çıkacaktır o düğmeye tıklarsanız size arama kayıtlarınızı silmek istediğinize emin misiniz diye bir soru gelecektir.

Onayla dediğiniz takdirde Facebook hesabınızdan yaptığınız aramaların geçmişi silinecektir.

Facebook arama geçmişinin çıkmasının sebebi sizinle alakalı olabilecek ve ilgileneceğinizin düşünüldüğü hesapları da size göstermektir. Facebook daha iyi bir hizmet verebilmek adına ve kullanıcılarına basitlik sağlamak adına böyle bir özelliği geliştirmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.