Teknolojiden Daha Fazlası

Yandex Kendi Akıllı Telefonu’nu Üretiyor

0

Merhaba sevgili okuyucular; Mobil dünyasında gelişmeler hızla gidiyor. Akıllı Telefon piyasası’na yeni bir marka doğuyor. Yandex kendi akıllı telefonunu üretmeye hazırlanıyor. Daha fazla uzatmadan haberimize geçelim.

 

Akıllı telefon piyasasına Yandex’te dahil oldu. Bu durumda Google’nin karşısına yeni bir çıktı. Yandex hepimizin bildiği üzere arama motoru, Yandex şirketi ilk akıllı telefonunu duyurdu. Cihaz Android işletim sistemine sahip olmakla beraber ön plana tahmin edebileceğiniz gibi yandex uygulamaları öne sürülecek.

Mobil dünyası bildiğiniz gibi rağbet içinde bu markalar Apple, Samsung, Nokia, Huawei ve Xiaomi’nin içinde bulunduğu mobil dünyasına yeni bir marka katıldı. Rus devi Yandex’te artık kendi akıllı telefonu’nu üretecek mobil dünyasına adım atarak yeni bir marka doğdu. Yandex’in ilk tanıttığı telefon Orta Segment sınıf’a dahil olacak.

Yandex Phone ile piyasaya sürülmesi beklenen telefonun modeli tam olarak henüz belli değil. Yandex’in tanıtmış olduğu cihazın özelliklerine bakacak olursak eğer; Qualcomm Snapdragon 630 işlemcisinden güç alacak. Ayrıca Cihazda 4 GB ram ve 64 GB Dahili Depolama ile karşımıza çıkacak olan telefon’da 5.65 inç ekran boyutuna sahip olmakla beraber. Cihazda çift arka kamera bulunacak 16mp ve 5mp’ye sahip olacak. Kamera anlamında iyi bir derecede fotoğraf performansı görülüyor. Cihazın tasarımı ise oldukça tatmin edici sade bir tasarım bulunacak.

Yandex Phone’da Android işletim sistemi kullanılmakla beraber cihaz’da Yandex’in uygulamaları varsayılan olarak öne çıkacagı belli. Bu durumda Google’ye karşı direk bir rakip konumunda, Görselde gördüğünüz üzere varsayılan arama motoru ise Yandex olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.